Vera je iz oznanjevanja!

SREČANJE BRALCEV BOŽJE BESEDE

bb

V soboto 10.12.2011 smo imeli srečanje za bralce božje besede. Gost in predavatelj je bil profesor dr. Marijan Peklaj. Spregovoril in spodbudil nas je da je bistvo branje in oznanjevanje božje besede vera v Jezusa Kristusa. Vera je iz oznanjevanja, ni dovolj samo lepo, glasno, jasno brati, ampak Božjo besedo tudi živo pričevati, da bi prišla v srce ljudem, ki poslušajo. Kajti branje Božje besede je silno častno, spoštljivo vredno in dobro opravilo. Sam Jezus in Bog nam govorita, ko beremo in poslušamo Božjo besedo. Božja beseda je najprej namenjena za bralca samega, saj mora najprej bralca nagovoriti Bog. Božja beseda je kot studenec žive vode, ki nas hrani in odžeja, da moramo slaviti Boga. »Slávi, moja duša, GOSPODA. GOSPOD, moj Bog, zelo si velik, veličastvo in sijaj si oblekel. Ogrinjaš se s svetlobo kakor s plaščem, razpenjaš nebo kakor šotor.« (Ps 104, 1-2). Naše srce mora goreti, ko beremo Sveto pismo, da bi se vživeli vanj, da bi se dotaknilo našega srca. SP je hkrati božje in je tudi človeško, kot je Jezus kot pravi Bog in pravi človek. V SP nam govori živi Bog in se nam podarja, kajti Božja beseda je živa Beseda, ki je namenjena za vse čase. Imeti moramo tako ljubezen do Sp da tudi sami najdemo v njem tisto, kar potrebujemo za rast naše osebne vere. Bog mi govori po Božji besedi in moramo prisluhniti s simpatijo in ljubeznijo. Biti moramo navdušeni iskalci Boga v Božji besedi, da bomo lahko napredovali v svoji veri in jo podelili z drugimi.

bb

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.