Blagoslovljene velikonočne praznike!

Za vse, ki se tretji dan po velikem petku zberemo ob odprtem in praznem Kristusovem grobu ter prepevamo trikratno velikonočno alelujo, je Kristusovo vstajenje dogodek, ki nas osvobaja in odrešuje. Za vse, ki verujemo, kar obhajamo in slavimo, je velika noč ‘Kristusov danes’. Vstali Kristus je naš ‘danes’ in naš ‘jutri’, naš začetek in konec, naše vse. Zato je velika noč praznik naše vere v Kristusa, ki med nami in z nami živi. Za nas, ki imamo v Kristusovem vstajenju zagotovilo svojega vstajenja in večnega življenja, je velika noč praznik upanja. Končno je za nas velika noč dogodek, ki nas obvezuje, da smo vedno in povsod velikonočne priče, s Kristusovim vstajenjem zaznamovani pričevalci, oznanjevalci in nosilci sporočila, da je naše sedanje življenje delavnik za večno nedeljo.

Zato vsem župljanom voščiva:

Blagoslovljene velikonočne praznike!

Janez Kebe, žpk. in Bojan Traven, kpl.