Splošna obvestila april 2017

SPOVEDOVANJE pred velikonočnimi prazniki: na cvetno nedeljo, 9. aprila, bo ob 15.30h v farni cerkvi sv. Jurija v Starem trgu na voljo več dekanijskih duhovnikov za sv. spoved pred prazniki. Vabljeni, da očiščenih src praznujemo naš največji krščanski praznik.

PRVI PETEK: na prvi petek v mesecu, 7. aprila, bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

VEROUK: že v tem tednu bomo v času verouka opravili sv. spoved pred prazniki. V velikem tednu verouka ne bo, otroci se udeležijo obredov na vse tri velikonočne dneve: na veliki četrtek, petek in soboto. Na veliko soboto naj pridejo poljubit in počastit Jezusa v grobu, prinesejo naj k blagoslovu jedila, in se na veliko noč udeležijo velikonočne procesije

ROMANJE V MEĐUGORJE: Prenova v duhu vabi vse zainteresirane na vseslovensko tradicionalno romanje v Međugorje, ki bo potekalo od TORKA, 18. aprila do PETKA, 21. aprila. Letošnji skupni namen romanja bo: Po Mariji k Jezusu. Odhod avtobusa bo organiziran iz Starega trga pri Ložu. Prijavite se čimprej. Za vse dodatne informacije vam je na voljo Franc Lekšan, na tel. 041 664 164. ali email: franc.leksan@gmail.com

STAROTRŠKI PASIJON: Uprizoritev Kristusovega trpljenja bo župniji Stari trg, za farovžem: na veliki petek ob 19h (obredi velikega petka in pasijon), na veliko noč, v nedeljo, 16. aprila, ob 20h in na velikonočni ponedeljek, 17. aprila ob 20h. VABLJENI! (priporočena topla obleka, ker je predstava na prostem)

SKAVTI - AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA: od 1. do 10. aprila bo na parkirišču pred cerkvijo v Starem trgu postavljen KONTEJNER, v katerega lahko prinesete stari papir. Skavti se zahvaljujejo za vsak kg pripeljanega papirja (leta 2015 je bilo zbranega 6120kg, 2016 pa kar 7360 kg papirja)

FARNO ŽEGNANJE
v Starem trgu - sv. Jurij:
v soboto, 22. aprila, vabljeni k celodnevnemu češčenju Najsvetejšega, da se Bogu zahvalimo za vse dobrote, ki nam jih naklanja na priprošnjo sv. Jurija. V nedeljo, 23. aprila, na 2. velikonoč. - belo nedeljo, pa bomo obhajali tudi slovesno farno žegnanje. Vabljeni.

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.