Splošna obvestila april 2019

DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA
pred godom farnega zavetnika sv. Jurija, v soboto, 27. aprila, bomo v župniji Stari trg obhajali DAN CELODNEVNEGA ČEŠČENJA.
Jutranja sv. maša bo ob 8h, potem pa bomo izpostavili Najsvetejše. Celodnevno češčenje svetega Rešnjega telesa je velik trenutek za vsakega izmed nas, za župnijo in naš kraj. Povabljeni, da skupaj molimo in si izprosimo na priprošnjo našega zavetnika sv. Jurija Božji blagoslov.
ob 8h - sv. maša
ob 9h: Podgora, Vrh, Babna Polica
ob 10h: Dane, Klance, Jezero, Laze, Otok
ob 11h: Nadlesk, Podcerkev
ob 12h: dekanijski duhovniki
ob 13h: Markovec, Knežja Njiva, Vrhnika
ob 14h: Iga vas, Viševek
ob 15h: Šmarata, Kozarišče
ob 16h: Bloška Polica, Lož, Podlož, Sv. Ana
ob 17h: Stari trg, Pudob
ob 18h: SLOVESNI ZAKLJUČEK:
Pete litanije Srca Jezusovega, zahvalna pesem in blagoslov z Najsvetejšim. Sveto mašo vodi g. Erik Švigelj.
-V nedeljo, 28.aprila ob 10.00 h obhajamo v Starem trgu farno žegnanje. Sv. mašo bo vodil rojak, g. dr. Simon Onušič. Po maši bo sledilo druženje ob pijači in prigrizku pred cerkvijo. Pecivo prinesite v soboto med 15.00 in 17.00 v kaplanijo. Hvala za pomoč!

PRVI PETEK: v petek, 3. maja, bom obiskal bolne in ostarele in jim prinesel Najsvetejše na dom.

FLORJANOVA NEDELJA: 5. maja, bo pri sv. maši na Babnem Polju ob 8.30h in v Starem trgu ob 10.00h postroj in blagoslov gasilcev ter sv. maša na čast sv. Florjanu za vse žive in pokojne gasilce.
-V župniji Babno Polje se bomo v nedeljo, 12.5. pri sveti maši posebej spomnili bolnih in ostarelih. Kdor od starejših bi potreboval spremstvo in pomoč za prihod v cerkev, naj sporoči ga. Magdi Mrvoš.

ŠMARNICE za otroke bodo od 1. maja potekale v vaseh: Viševek ob 18.00, Nadlesk ob 18.00, Podgora ob 18.30 in Babno Polje ob 19.00. Otroci boste poslušali šmarnično zgodbo in zbirali listke, pridni poste prejeli lepo nagrado. Za odrasle bodo šmarnice v Starem trgu vsak dan ob 19.00 tudi ko je sv. maša na podružnici.

KLANCE - ŽEGNANJE: soseska sv. Pankracija na Klancah v soboto, 11. maja, ob 17.30h obhaja žegnanjsko sveto mašo.

Ob ponedeljkih med 10.00h in 12.00h

ter vsak dan po sveti maši v Starem trgu.

V času solskih počitnic so uradne ure samo po sveti maši.

031 771 113 - župnijski upravitelj

Blaž Dobravec