Veliki četrtek

Z velikim četrtkom se v katoliški cerkvi začenja sveto tridnevje. Veliki četrtek je dan duhovništva, zato se duhovniki skupaj s svojim škofom zberejo pri skupnem obhajanju najsvetejše daritve. Med njo škof posveti sveto krizmo in blagoslovi krstno in bolniško olje.

V ljubljanski stolnici bo krizmena maša ob 9. uri, h kateri ste vabljeni tudi verniki iz vseh župnij. Na večer Velikega četrtka pa duhovniki skupaj s svojimi verniki slovesno praznujejo dan duhovništva in dan postavitve svete maše. Ta večer obhajamo spomin na zadnjo večerjo, ki jo je Jezus tik pred svojim trpljenjem obhajal s svojimi učenci.

Ob 18h - vaje za ministrante
Ob 19h - obredi Velikega četrtka in večerna slovesna sveta maša
Po obredih molitev in češčenje Jezusa v ječi