Župnijsko romanje

Župnijsko romanje bomo imeli v soboto, 8. junija 2013. Poromali bomo na Zaplaz, kjer je Marijina božja pot in kjer je pokopan blaženi mučenec Lojze Grozde. Na Zaplazu bomo imeli sveto mašo, priložnost bo za sveto spoved, po sv. maši bomo imeli skupno kosilo. Po kosilu bomo šli na Žalostno Goro pri Mokronogu, kjer bomo v Marijini cerkvi zapeli litanije Matere Božje z odpevi. Če bo vreme primerno, se bomo nazaj grede ustavili v Mirni in šli do kraja Grozdetove smrti. Peš hoje do kraja Grozdetove smrti je približno 500m ob potoku.

Odhod avtobusa iz Babnega Polja bo ob 7.30, avtobus bo pobiral še v Podgori, Igi vasi, Pudobu, Starem trgu, Ložu in Bloški Polici. Prihod domov je predviden ob 18. uri.

Romanje je namenjeno vsem faranom obeh župnij. Tisti, ki redno čistite in krasite cerkev ter skrbite za podružnične cerkve imate prispevek za romanje 10€, za ostale pa bo prispevek 25€. V ceno je vključen avtobusni prevoz in kosilo.
Prijavite se pri Kaplanu.