Sveto rešnje telo

Slovesni in zapovedani praznik SVETEGA REŠNJEGA TELESA in KRVI obhajamo v četrtek, 4. junija. Sv. maša bo ob 17.30h v Babnem Polju in zvečer ob 19h v Starem trgu. Po maši bo PROCESIJA z Najsvetejšim po našem kraju (če bo lepo vreme) in blagoslov z Najsvetejšim na vse štiri neba pri "Telovskih" oltarjih. Postavili bomo štiri oltarje:
1. oltar: na parkirišču pod skednjem
- postavite in krasite ga Kozarišče in Šmarata
2. oltar: na zelenici pred občino
- postavite in okrasite ga Viševek in Vrhnika
3. oltar: pred vhodom v farovž,
- postavite in krasite ga Pudob in Nadlesk
4. oltar: na zelenici pod zvonikom,
- postavite ga Podgora in Iga vas.
Pri slovesnosti sodelujmo vsa župnija: pridite vsi ministrantje, pa pevci, veroukarji, mladina, starši, in seveda tudi prvoobhajanci, ki boste pri oltarjih, oblečeni v prvoobhajanskih oblekicah, potresali rožice Najsvetejšemu pred oltarji (že pred mašo se napravite v kaplaniji, s seboj prinesete košarice z nabranimi rožicami). Na ta način bomo tudi kot župnijska skupnost zunaj cerkve - javno izpovedali vero v trajno navzočnost Boga v Najsvetejšem zakramentu ter prosili za blagoslov našega kraja in naše župnije. Vabljeni, da se udeležite župnijske slovesnosti v četrtek zvečer. Ključarje naprošam, da se dogovorite med seboj za nošnjo čimvečjega števila bander (farnega in tudi bander iz podružnic).

Ob ponedeljkih od 10.00h—12.00h ter vsak dan po večerni sv. maši v Starem trgu.